Бер

Глотогенез української мови

«Бо мова – то не звук, а думка боготворна,

Зерно, що хліб дає й життя снагу святу»

Дмитро Павличко

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови, який був проголошений на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбулася 17 листопада 1999 року.

День рідної мови – важливе свято кожного українця, який любить і шанує свою солов’їну, милозвучну мову та цінує шевченківське слово.

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України.

24 лютого студенти філологічного факультету організували засідання круглого столу «Глотегенез української мови», присвячений проблемі походження рідної мови. Студенти розглянули різні точки зору науковців з проблеми історичного розвитку української мови. Також була організована виставка наукових праць, що стосуються досліджень глотогенезу української мови та етногенезу українського народу.

DmYFRKiM9VA (1)

mAh9L8Vzv4Q