Тра

Мовне питання у фокусі уваги освітян

11 травня кафедра української мови і літератури вже вп’яте провела засідання дискусійного клубу. Тема зустрічі – «Закон про державну мову: посилення України чи загроза правам особистості?» (модератори: доц. А. А. Зинякова, Л. О. Бондар) – стосувалася кожного, хто мешкає в Україні.

Присутні на заході гості з інших навчальних закладів кандидат історичних наук О. Бобіна, кандидат культурології О. Орлова, народний депутат України Т. Кремінь, викладачі кафедри, студентство філологічного факультету та коледжу університету обговорили законопроект про підтримку, захист, розвиток й пропаганду української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Учасники дискусії наголосили на необхідності врегулювання законодавчих механізмів функціонування державної мови в сфері засобів масової інформації, книговидання, реклами тощо; затвердження нових стандартів української мови; створення контролюючих органів, національних комісій та центрів з мовних питань.

question

question1