Лис

Україно-Литовські контакти в науково-освітній і культурній сфері

Інтенсивний розвиток геополітичних процесів на сучасному етапі актуалізує проблему підвищення академічної мобільності, науково-освітньої, громадсько-політичної та соціально-культурної консолідації країн Балто-Чорноморського регіону у межах Європейської співдружності. З 2011 року успішно функціонує міжнародний проект «Північні Афіни – діалог культур між Сходом та Заходом», учасниками якого є представники 12 країн Балто-Чорноморського та Середземноморського регіонів. Головною складовою підсумкових рішень котрого є зміцнення взаємодії як між європейськими країнами у цілому, так і Литовської республіки з Україною зокрема.

У цьому проекті беруть активну учать представники Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Приємно, що їх внесок у міждержавний діалог відзначається на найвищому рівні. Рішенням Сейму республіки Литви від 15 вересня 2017 року доктору історичних наук, завідувачу кафедри історії І. Є. Ніколаєву висловлено подяку за зміцнення культурного діалогу та розвиток стосунків між нашими країнами. Подяку від Литовського парламенту І. Є. Ніколаєву вручено ректором Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського академіком В. Д. Будаком на засіданні університетської вченої ради.

certificate (1)

certificate (2)