Лис

«ТАК буде українською!» – і не тільки в День української писемності…

У рамках святкування Дня української писемності та мови за ініціативи студентів-лінгвістів Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського організовано та проведено інтерактивний флешмоб «ТАК буде українською!». Із початку тижня й включно до сьогодні усі новинні стрічки популярних соцмереж (Faceboоk, Instagram) майоріють яскравими фото із цікавими випадками наголошення, правопису та вживання популярних українських лексем та зворотів. КОМПОСТУВАТИ, А НЕ КОМПОСТИРУВАТИ, рАзом, а не разОм, СУПЕРЕЧНІСТЬ, А НЕ ПРОТИРІЧЧЯ, ПЛЕЧИМА, А НЕ ПЛЕЧАМИ та багато інших мовних цікавинок стали доступними усім користувачам Інтернету. Громадський транспорт, державні установи, навчальні заклади Миколаєва, краєвиди Харкова, Львова, Києва стали платформою популяризації української мови сьогодні.

Захід об’єднав не тільки студентську молодь МНУ імені В. О. Сухомлинського. Активними учасниками лінгвістичного марафону стали студенти Миколаївської філії Київського Національного університету культури і мистецтв, Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна, Національного університету «Львівська політехніка», Вищої школи міжнародних стосунків та суспільної комунікації в Хелмі (Польща), Миколаївського базового медичного коледжу.

Активно захід підтримали представники старшого покоління – усі викладачі кафедри загальної та прикладної лінгвістики МНУ імені В. О. Сухомлинського, вчителі загальноосвітніх шкіл міста (ЗОШ №34, 53, 17, гімназії №4), співробітники Global Logic Ukrainе (м. Київ), представники журналістської сфери (Катерина Булаш, Тетяна Бакоцька), громадські діячі та миколаївські волонтери. Більше двохсот світлин у нестандартній формі підвищують статус української мови як засобу комунікативної культури та етнічної самосвідомості. Флешмоб триває! Долучайся і ти!

Flash-mob (1)

Flash-mob (2)