logo
Миколаївський національний
університет
іменi В.О.Сухомлинського06
Бер
2018

Міжнародний семінар «Перлини їдишської культури»

     22-23 лютого 2018 р. на базі Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського було проведено серію лекцій в рамках міжнародного семінару «Перлини їдишської культури» на тему: «Розділи з історії єврейської літературної творчості в Україні» та «Єврейська культура на мапі України». Організаторами виступили: кафедра історії МНУ імені В. О. Сухомлинського (координатор заходу – професор кафедри історії Зеркаль М. М.) та Миколаївське товариство єврейської культури й голова єврейської громади Миколаївської області – Гольденберг М. Д.

     Лектор Мордехай Юшковський – філолог та літературознавець, дослідник їдишської мови, історії і культури, автор понад 50 статей на їдиш й івриті на літературну та громадсько-культурну тематику, опублікованих в різних виданнях Держави Ізраїль і світу. Зараз д-р Юшковський є завідувачем кафедри їдиш в Педагогічному коледжі «Левінські» (Тель-Авів, Ізраїль) та академічним директором Міжнародного Центру мови і культури їдиш при Всесвітньому Єврейському Конгресі (Вільнюс, Литва).

     Лекції прочитані для студентів істориків і філологів стали справжньою подією. Слухачі поринули у неповторний світ єврейських містечок України та українського села. Дізнались про кількасот річну історію взаємовідносин українського й єврейського етносів, котра неодмінно відбивалась на формуванні унікальності та колориту їдишської мови і культури. Лекції, проведені в рамках роботи Центру вивчення юдаїки, створеного при кафедрі історії Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, спрямовані на знайомство студентів з юдейською культурою та формування міжнаціональної толерантності у суспільстві. Продовженням співпраці став візит професора кафедри історії МНУ імені В. О. Сухомлинського М. М. Зеркаля, на запрошення д-ра Юшковського та І. Щупака, директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» до м. Єрусалим (Держава Ізраїль) для участі в міжнародній освітній програмі з 25 лютого по 4 березня 2018 р.

seminar2202-1

seminar2202-2

seminar2202-3

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

*

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: