Кві
2018

Фестиваль-конкурс інструментального виконавства «ЗЛАТОГРАЙ» у рамках Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «МИСТЕЦЬКА ФЕЄРІЯ»

28 березня 2018 в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського на базі кафедри музичного мистецтва факультету педагогіки та психології спільно з Департаментом освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації пройшов фестиваль-конкурс інструментального виконавства «Златограй». Захід був проведений за підтримки ректора МНУ імені В. О. Сухомлинського, академіка, член-кореспондента НАПН України, Заслуженого діяча науки і техніки України Будака В. Д.

Фестиваль-конкурс має на меті збереження основних традицій музичної культури, досягнення нових творчих вершин та здобутків інструментального виконавства; сприяння встановленню творчих зв’язків між дитячими та юнацькими інструментальними колективами Миколаївщини та півдня України; пізнання сторінок історії розвитку в Україні інструментального виконавства як важливої складової національної музичної культури.

До складу високопрофесійного журі фестивалю ввійшли:

Голова журі – Кузнецова О. А. – декан факультету педагогіки та психології, доктор філософії в галузі освіти, доцент МНУ імені В. О. Сухомлинського.

Члени журі: Михальцова Л. Г. – старший викладач вищої категорії ДМШ № 6 м. Миколаєва, багаторазовий переможець Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів, діючий концертуючий виконавець-баяніст, член журі Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів і фестивалів, відома модель, постійна учасниця популярних ток-шоу, акторка кліпу гурту «Онука»;

Стріхар О. І. – завідувач кафедри музичного мистецтва факультету педагогіки та психології, доктор педагогічних наук, доцент;

Щербак І. В. – голова профспілкової організації факультету педагогіки та психології, доктор філософії в галузі освіти, доцент кафедри музичного мистецтва;

Слятіна І. О. – концертмейстер, доктор філософії в галузі освіти кафедри музичного мистецтва;

Мосін Д. І. – ведучий концертмейстер кафедри музичного мистецтва, керівник естрадного оркестру «Sunrise orchestra».

У фестивалі взяли участь учні загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, позашкільних культурно-освітніх закладів міст Миколаєва, Очакова та Херсона. На фестивалі звучала різнохарактерна класична та сучасна музика: В. Андрєєва, Й. Баха, А. Вівальді, Й. Гайдна, Є. Дербенка, В. Задоянова, В. Золотарьова, В. Ковтуна, А. Кос-Анатольського, Я. Лапинського, С. Лоскутова, Г. Манчіні, В. Моцарта, В. Монті, О. Саратського, П. І. Чайковського, Й. Штрауса та ін., багато обробок українських народних пісень і танців.

Після концертних виступів відбувся науково-методичний семінар «Актуальні проблеми викладання мистецьких дисциплін» з проблем розвитку музично-інструментального виконавства дітей та юнацтва закладів мистецького спрямування для викладачів, художніх керівників та концертмейстерів колективів. Під час семінару член журі Михальцова Л. Г. провела креативний майстер-клас «Магія сцени». За результатами роботи семінару учасники отримали програми та сертифікати.

Авторитетне журі з розумінням підійшло до визначення художнього рівня кожного колективу. За їх рішенням переможцями фестивалю у своїх номінаціях стали: Лазаренко Костянтин, Дуля Сергій, Орлов Веніамін (ДМШ № 6 м. Миколаїв, керівник – Михальцова Л. Г.), Кретов Костянтин (ДМШ №3 м. Миколаїв, керівник – Позняк Ю. В.), Орлов Денис та Струшляк Тимур (Будинок дитячої та юнацької творчості Заводського району м. Миколаїв, керівник – Шевченко Ю. А.), Іщенко Олександр (Будинок дитячої та юнацької творчості Заводського району м. Миколаїв, керівник – Шевченко М. А.), Маланушенко Арсеній (Палац творчості учнів, м. Миколаїв, керівник – Мосін Д. І.), Чокова Наталія (Полігонівська ДМШ), Ферару Костянтин (Міський заклад культури Миколаївської міської ради Матвіївський будинок культури Центрального району м. Миколаєва), Ансамбль народних інструментів «Грай, музико» (Миколаївський коледж культури і мистецтв, солісти Богза А., Василь І., керівник – Васкан Л. О.), Мунтян Анастасія, Лановий Іван (МНУ імені В. О. Сухомлинського, керівник – Щербак І. В., концертмейстер – Слятіна І. О.), Гран-прі отримав Северінов Даніїл (ДМШ №1 ім. М. А. Римського-Корсакова, керівник – Шеремет В. В., концертмейстер Голубовська Л. М.). Усі учасники були нагороджені дипломами, пам’ятними подарунками та кубками, керівники отримали грамоти, директори закладів – подяки.

Бажаємо всім учасникам фестивалю-конкурсу інструментального виконавства «ЗЛАТОГРАЙ», який проходив у рамках всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Мистецька феєрія» творчих задумів, наснаги в професійному зростанні на подальші яскраві виступи!

zlatohray-1

zlatohray-2