Тра
2018

ІX Всеукраїнська науково-практична конференція «Наука. Студентство. Сучасність. Гуманістичні ідеї В. О. Сухомлинського як фактор саморозвитку особистості»

17 травня в Миколаївському національному університеті розпочала свою роботу ІX Всеукраїнська науково-практична конференція «Наука. Студентство. Сучасність. Гуманістичні ідеї В. О. Сухомлинського як фактор саморозвитку особистості».

Є імена, що пломеніють над світом. Ім’я Василя Олександровича Сухомлинського належить саме до таких. Сучасні вчителі щасливі вже тим, що серцем своїм можуть доторкнутись до неперевершеного таланту Добротворця, відчути високість і красу його педагогічної спадщини, сприйняти її як дорогоцінний скарб.

Ця конференція продовжує низку заходів, що проходять в університеті в рамках відзначення Року Василя Сухомлинського, встановленого ЮНЕСКО та 105-ти річчя з дня застування університету.

Сьогодні, коли перед педагогічною наукою і всіма ланками освіти стоять складні відповідальні завдання, в науково-практичному досвіді В. Сухомлинського можна знайти джерела і шляхи для їх успішного розв’язання.

На вшанування пам’яті видатного педагога, чиє ім’я носить наш університет, бюсту Василя Сухомлинського поклали квіти студентки факультету дошкільної та початкової освіти Асєєвій/Прохонюк Анастасії та Бородиній Єлізаветі – активним учасницям наукових та творчих конкурсів, конференцій та олімпіад.

У роботі конференції взяли участь 236 осіб. Це викладачі, студенти та науковці з різних вищих навчальних закладів України, зокрема:

1. Херсонський державний університет
  2. Рівненський державний гуманітарний університет
  3. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  4. Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія
  5. Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова
  6. Київський національний лінгвістичний університет
  7. Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського

Відкрив конференцію та виступив з вітальним словом Будак Валерія Дмитровича, в.о. ректора Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор

Конференція проходить в Дні науки і на сцену для вручення грамот були запрошені кращі науковці нашого університету.

Далі, конференція працювала за звичним регламентом, робота на пленарному засіданні, після цього активна робота в секціях.

Нагадуємо, що 18 травня 2018 року з 10.00 до 12.00 програмою конференції заплановано проведення майстер-класів, круглих столів, тренінгів.

1. МАЙСТЕР-КЛАС «НАЦІОНАЛЬНА САМОСВІДОМІСТЬ: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ»(навчальний корпус № 1, 4 поверх, аудиторія 01.422)

Модератори: Дрозд Олена Володимирівна – доктор філософії в галузі освіти, доцент кафедри педагогіки та дитячої психології факультету дошкільної та початкової освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського

1. ТРЕНІНГ «ВИКОРИСТАННЯ МЕТОДІВ КРИТИЧНОГО МИСЛЕННЯ ПІД ЧАС ВИВЧЕННЯ ТВОРІВ В.О. СУХОМЛИНСЬКОГО» (навчальний корпус № 1, 4 поверх, аудиторія 01.401)

Модератори: Іванець Наталя Володимирівна – викладач кафедри початкової освіти факультету дошкільної та початкової освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського