Тра

Тренінгове заняття «Психологія особистісних границь»

22 травня 2018 року для студентів Гуртожитку №1 в межах правопросвітницького проекту «Я маю право!» було проведено тренінгове заняття “Психологія особистісних границь”.

Тренером виступила консультант Психологічної служби Гулькова Д.С.

На занятті ми разом зі студентами відповідали на запитання: чи знаємо ми свої границі? Чи вміємо ми їх виставляти і відстоювати?

Все живе фізично має свої обмеження, межі. У психологічному сенсі «кордону» – це розуміння і усвідомлення власного «Я» як окремого від інших. Розуміння своєї окремості формує основу нашої особистості. Чіткі кордонb немов «говорять» нам, де ми, а де не ми; що ми відчуваємо, а що – ні; що нам приносить задоволення, а що – ні; чого ми хочемо, а чого ми не хочемо. І в цьому сенсі наші кордони визначають нас.

За допомогою активної вправи учасники мали змогу дізнатися про базові поняття меж, використовувалися тілесні техніки “встановлення меж”, “наповнення кордонів”. Акцентувалася увага на здоровій агресії як енергії відновлення і наповнення кордонів.

Заняття пройшло досить динамічно, емоційно та учасники не помітили як під час виконання вправ промайнув швидко час.

Дякую усім за активну участь та яскраві емоції.