Жов

Вечір творчості поета Тадеуша Ружевича

У рамках циклу «Література народів Миколаївщини» Центральної бібліотеки імені М.Л.Кропивницького ЦБС для дорослих міста Миколаєва 24.10.2018 пройшов вечір, присвячений творчості польського поета Тадеуша Ружевича. Захід відвідали і студенти факультету іноземної філології МНУ імені В. О. Сухомлинського спеціальності Переклад з викладачем Усаченко І. В. Окрім любителів поезії, на заході були присутні поети, представники польської общини нашого міста, студенти та інших закладів середньої та вищої освіти. Тадеуш Ружевич – видатний польський поет, прозаїк, драматург, есеїст – народився 9 жовтня 1921 року в містечку Радомско Лодзинського воєводства. Там навчався у гімназії, закінчити яку йому перешкодила війна. Тадеуш Ружевич написав більше тридцяти поетичних збірок, близько десяти книг прози, два десятки п’єс… За свою творчість отримав велику кількість літературних премій, відзнак, почесних звань. Його книги перекладені п’ятдесятьма мовами. На межі 1970-1980-х років Тадеуша Ружевича вважали реальним претендентом на здобуття Нобелівської премії, але лауреатом тоді став Чеслав Мілош. Ружевича й досі у Польщі називають Нобелятом без Нобеля.