Гру
2018

Круглий стіл «Павло Скоропадський – політичний коньюктурщик, чи український державник»

14 грудня 1918 р. гетьман Української Держави Павло Петрович Скоропадський зрікся влади. Спробу оцінити суперечливу постать державного діяча, 100 років по тому, в ході диспуту 13 грудня 2018 р. здійснили учні Миколаївського юридичного ліцею Миколаївської міської ради Миколаївської області та студенти історичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського: Очеретяний Є., Клименко Л., Ковалевич Д., Волобоєв Д., Українцева О., Ляхов З., та Наумчук В.

Круглий стіл на базі Миколаївського юридичного ліцею, проведений в рамках профорієнтаційної роботи і співпраці МНУ імені В.О. Сухомлинського з загальноосвітніми закладами, став черговим з низки тематичних конференцій, круглих столів, форумів організованих з нагоди відзначення 100-річчя Української національно-демократичної революції 1917-1921 рр. Миколаївським юридичним ліцеєм сумісно з Миколаївським національним університетом імені В.О. Сухомлинського.

Тема заходу: «Павло Скоропадський – політичний коньюктурщик, чи український державник». В організації та роботі круглого столу прийняли участь: Парамонова Т.В. – директор Миколаївського юридичного ліцею, Варшавська М.Ю. – вчитель історії Миколаївського юридичного ліцею, Пархоменко В.А. – доктор історичних наук, професор кафедри історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Ласінська М.Ю. – кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Марцинковський І.Б. – кандидат медичних наук, доцент кафедри Навчально-наукового гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, голова громадської організації «Українське товариство «Просвіти» Миколаївщини».

Для обговорення було запропоновано цілий ряд питань з історії правління П. П. Скоропадського: історичні обставини, що призвели гетьмана до влади; особливості державного устрою; економічна політика Гетьманату: стан промисловості; вирішення аграрного питання; культурно-освітня діяльність; церковне життя; реформування армії; основні вектори зовнішньої політики; здобутки та втрати державотворення за часів Гетьманату П. Скоропадського, – котрі супроводжувалися жвавими дискусіями учнів Миколаївського юридичного ліцею та студентів Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, а, також, науковими коментарями доктора історичних наук, професора Пархоменко В.А.

В ході роботи круглого столу було представлено виставку наукових видань з історії Української революції 1917-1921 рр. і Гетьманату П. Скоропадського, та виставку з боністики часів національно-визвольних змагань першої чверті ХХ ст. з приватної колекції Марцинковського І.Б.