Гру
2018

20 грудня 2018 року, на базі Коледжу Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, відбулось засіданні методичного об’єднання викладачів соціально-економічних дисциплін ЗВО І-ІІ рівнів акредитації Миколаївської області з обговоренням проблемної теми: «Формування інноваційного стилю діяльності викладача соціально-економічних дисциплін закладів вищої освіти». Засідання відбулось у форматі інтерактивного квесту, під час якого учасники семінару формували кредо інноваційного стилю діяльності викладача соціально-економічних дисциплін закладів вищої освіти.

Відкрила засідання методичного об’єднання викладачів ЗВО І-ІІ р.а. Миколаївської області директор Коледжу Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, к.політ.н., Олена Царенко, яка привітала учасників методичного об’єднання в стінах навчального закладу, охарактеризувала діяльність коледжу, розповіла про напрацювання педагогічного колективу та досягнення студентів коледжу, поділилася власним педагогічним досвідом, а також, розповіла присутнім про можливість випускників коледжу продовжувати навчання за освітніми ступенями бакалавр та магістр на відповідних факультетах Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського. У ході виступу Олена Олексіївна відповіла на питання учасників засідання та побажала викладачам творчої наснаги та професійного натхнення у роботі.

Голова методичного об’єднання соціально-економічних дисциплін ЗВО І-ІІ р.а. Миколаївської області, Анатолій Анатолійович Алексєєв – викладач вищої категорії, викладач-методист Миколаївського коледжу транспортної інфраструктури Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, під час виступу зазначив, що методичне об’єднання є одним із провідних видів роботи викладачів, яке покликане збагачувати професійний, педагогічний досвід, відкривати нові аспекти викладання з урахуванням змін, що постійно відбуваються в освітній галузі та подачі навчального матеріалу студентам. Також обговорили порядок організації та проведення конкурсу методичних розробок серед викладачів та фахових конкурсів серед студентів.

У процесі роботи семінару, проблематикою формування нових типів інноваційно-інформаційних систем освітнього середовища, ділилась з колегами Хомутовська Ірина Іванівна, к.і.н, викладач вищої категорії, голова циклової комісії соціально-гуманітарного напряму підготовки Коледжу Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

Питання менеджменту якості освіти як інструменту інноваційного підходу до викладання соціально-економічних дисциплін у закладах вищої освіти, майстерно презентувала учасникам семінару Кравченко Любов Олександрівна, к.е.н., старший викладач кафедри менеджменту організацій та ЗЕД факультету економіки МНУ імені В.О. Сухомлинського, міжнародний сертифікований аудитор по системі ISO 9001-9008.

Професійно висвітлила присутнім питання медіаграмотності викладача соціально-економічних дисциплін як необхідної умови організації освітнього процесу, Бундюченко Тетяна Вікторівна, к.і.н, доцент кафедри філософії освіти, теорії й методики навчання суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Методикою використання сучасних інформаційно-комунікативних технологій у вивченні дисциплін суспільствознавчої галузі, поділилась з учасниками семінару Маринченко Ганна Миколаївна, к.і.н., старший викладач кафедри історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

У ході роботи семінару, Войтовська Анастасія Михайлівна, викладач ІІ категорії циклової комісії соціально-гуманітарного напряму підготовки Коледжу МНУ імені В.О.Сухомлинського, майстерно презентувала колегам інноваційний підхід до навчання студентів шляхом використання інтерактивних тренінгових технік, провівши з учасниками ряд вправ на формування сучасного стилю інноваційного педагогічного працівника.

Наприкінці семінару, Гулькова Дар’я Сергіївна, завідувач психолого-медико-педагогічної консультації Центру психологічної служби Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, провела з присутніми тренінг «Міжособистісна комунікація як головний чинник результативної роботи педагогічного колективу» та розповіла про прийоми позитивних установок зі створення позитивного мікроклімату в колективі.

Викладачі поділилися власним досвідом проведення занять, активно обговорювали питання якості та результативності інноваційного підходу до навчання студентів, ознайомились з методичним забезпеченням дисциплін, закріплених за цикловою комісією соціально-гуманітарного напряму підготовки коледжу, методичними вказівками до виконання курсових робіт, зупинилися на проблемах професійної підготовки студентів у сучасних умовах та формуванні інноваційного стилю діяльності викладача закладу вищої освіти. Особливу увагу членів методичного об’єднання було зосереджено на посиленні практичної спрямованості навчання та впровадженні сучасних інформаційних технологій у навчальний процес.

Методичне об’єднання пройшло на високому професійному рівні та в доброзичливій атмосфері, кожен почерпнув багато нового та корисного для себе.

Учасники зібрання високо оцінили рівень проведення заходу та щиро подякували адміністрації й педагогічному колективу коледжу за плідну співпрацю.

На завершення, до учасників семінару методичного об’єднання, завітав «дід мороз» із своїми помічниками, який побажав присутнім рясного щастя, міцного здоров’я, крилатої долі, творчої наснаги та успіхів у благородній справі на ниві науки, а також, за плідну роботу пригостив солодким подаруночками.