logo
Миколаївський національний
університет імені
В. О. Сухомлинського


740 ДЕНЬ ВІЙНИ


08
Гру
2018

Тренінгове заняття на тему «Адаптація першокурсників до умов навчання в університеті»

     За запитом студентів 6 грудня 2018 року в рамках психологічної служби університету було проведено тренінгове заняття на тему «Адаптація першокурсників до умов навчання в університеті» для студентів 164 та 174 групи спеціальності “Політологія” та “Археологія” історичного факультету.

     Проблема студентської адаптації – одна з найбільш серйозних соціальних проблем сучасності, що вимагає вже не стільки поглибленого вивчення, скільки пошуку продуктивного рішення на практичному рівні.

     Для ефективної соціально-психологічної адаптації завідувач психологічної служби університету Гулькова Дар’я Сергіївна запропонувала програму психологічної підтримки молоді, яку проводила в декілька етапів.

     Мета програми – вивчити психологічні особливостей студентів на першому етапі навчання, виявити чинники, що впливають на динаміку і якість адаптаційного процесу, розробити систему рекомендацій, що зможуть забезпечити підвищення ефективності навчальної діяльності студентів та дозволять молоді успішно функціонувати і розвиватися в університетській системі відносин.

     Під час заходу проводили корекцію хибних очікувань і типових ілюзій щодо навчання, знаходили оптимальні моделі поведінки у студентському середовищі, добирали оптимальні стратегії навчання, формували почуття згуртованості групи через включення першокурсників у групові дії для вирішення поставлених завдань.

     Наприкінці заняття студенти отримали «мотиваційний поштовх» – підвищення мотивації навчання пов’язане з актуалізацією життєвих планів, мрій щодо професійної самореалізації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

*