Тра

«Тарас Шевченко: міфотворець vs національний геній-пророк»

29 квітня 2015 року на філологічному факультеті відбулося чергове засідання дискусійного клубу «Тарас Шевченко: міфотворець vs національний геній-пророк», організоване й проведене кафедрою української літератури та методики навчання.

У дискусії взяли участь студенти філологічного факультету, викладачі кафедри української літератури та методики навчання, а також гості: письменниця, член НСПУ, лауреат обласної премії імені Миколи Аркаса Людмила Чижова, к. мед. н., доц. Ігор Марцінковський, к.філол. н., доц. Л.В. Старовойт та доц. П.М. Водяна.

Учасники дискусійного клубу розглянули контроверсійні питання: чи залишається творчість Т.Шевченка актуальною у новому тисячолітті? Чи усвідомлений геній Шевченка нашими сучасниками?

Окрім цих питань на засіданні обговорювались такі проблеми: Шевченко як міфообраз, національний пророк, національний символ; Шевченків міф у сучасній Україні: консолідуюче начало нації чи рефлексія національних комплексів; культ національного пророка та постмодерні міфотворчі епатажі.

У результаті гострої полеміки, учасники дискусійного клубу та гості наголосили на кількох головних тезах власного бачення цих проблем.

По-перше, Т. Г. Шевченко – поет глибоко національний, носій національного духу, поет-пророк; по-друге, істотним є те, що він справжній поет від Бога, котрий виступив в іпостасі національного пророка, усвідомивши і свою пророчу місію воскресіння Слова і месіанську – призначення поета як виразника волі Господа. Зрештою, призначення Слова поета — трансцендентне, спрямоване в майбутнє, отже, наділене місією духовно консолідувати українство.

Прес-центр філологічного факультету

DSC_0034