Кві
2019

Міжнародна конференція «Тенденції розвитку філологічної освіти в контексті інтеграції в європейський простір»

Факультет іноземної філології 18-19 квітня став центром наукової дискусії у контексті розвитку філологічної освіти. Секційне засідання «Загальні та прикладні аспекти сучасного мовознавства» уможливило розкрити таємниці новітніх дослідницьких орієнтирів у царині теоретичної та прикладної лінгвістики.

Модератором секції виступила доктор філологічних наук, професор Н. В. Коч, яка координувала дискусійний процес. Дискусія виявилася жвавою, що зумовлено новизною та актуальністю обговорюваних тем. Зокрема, учасники секційного засідання обговорили програмний інструментарій створення субтитрів під час перекладу, вербалізацію поняття «мова» у свідомості державних службовців, форми та засоби мовної гри у політичній рекламі, специфіку машинного перекладу, експресивний потенціал неологізмів у заголовках періодичних Інтернет-видань, термінолексеми в мові ЗМІ Миколаївщини, роль лінгвістики тексту у засвоєнні мовленнєвознавчих понять та ін.

Кульмінаційним моментом секційного засідання стало прийняття рекомендаційних рішень:

1. Необхідно продовжити дослідження у межах актуальної парадигми мовознавства.

2. Варто удосконалити програмне забезпечення для створення лінгвістичних контентів комп’ютерних продуктів.

3. Визнати пріоритетним завданням науковців розроблення практико-орієнтованих комунікативних технологій.