Тра
2019

Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Наука. Студентство. Сучасність. Патріотичне і громадянське виховання студентської молоді: проблеми, традиції, стратегічні орієнтири»

16 травня відбулося відкриття Х Всеукраїнської науково-практичної конференція «Наука. Студентство. Сучасність. Патріотичне і громадянське виховання студентської молоді: проблеми, традиції, стратегічні орієнтири» на базі Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Метою конференції було обговорення актуальних питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді, з’ясування основних теоретичних засад формування особистості, обмін досвідом, скоординування напрямків та змісту науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор університету МНУ імені В.О. Сухомлинського, доктор технічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України – Будак Валерій Дмитрович, який наголосив на важливості формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини.Національно-патріотичне виховання – це виховання найважливіших духовно-моральних і культурно-історичних цінностей, що відбивають специфіку формування і розвитку нашого суспільства і держави, національної самосвідомості, способу життя, світобачення та долі українців.

О 10:00 розпочалося Пленарне засідання конференції.

Учасниками конференції стали викладачі, студенти та науковці з різних вищих навчальних закладів України, зокрема:

1. Львівський національний університет імені Івана Франка
2. Київський національний лінгвістичний університет
3. Київський національний університет фізичної культури та спорту
4. Херсонський державний університет
5. Білоцерківський національний аграрний університет
6. Рівненський державний гуманітарний університет
7. Вінницький національний агарний університет
8. Національний університет водного господарства та природокористування, м. Рівне
9. Миколаївський національний аграрний університет
10. Чорноморський національний університет імені Петра Могили
11. Лозівський професійного ліцею Харківської області
12. Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського

Під час роботи було представлено 9 доповідей.

Після завершення Пленарного засідання розпочалася робота секцій:
СЕКЦІЯ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПАТРІОТИЧНОГО І ГРОМАДЯНСЬКОГО ВИХОВАННЯ
СЕКЦІЯ 2. АКТУАЛЬНІ АСПЕКТИ ВИХОВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ І ПАТРІОТИЗМУ В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ АКТИВНОЇ ЖИТТЄВОЇ ПОЗИЦІЇ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ
СЕКЦІЯ 3. МУЗЕЙНА І АРХІВНА РОБОТА ЯК ФАКТОР ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МОЛОДІ
СЕКЦІЯ 4. ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ І ПІДГОТОВКА МОЛОДІ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ
СЕКЦІЯ 5. ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ СУЧАСНОЇ МОЛОДІ НА ПРИКЛАДАХ ВИДАТНИХ І ЛЕГЕНДАРНИХ ОСОБИСТОСТЕЙ СУЧАСНОЇ ІСТОРІЇ ВІТЧИЗНИ
СЕКЦІЯ 6. ПСИХОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ
СЕКЦІЯ 7. «НАРОДЖЕННЯ ГРОМАДЯНИНА» ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО: ПОГЛЯД КРІЗЬ ПІВСТОЛІТТЯ
СЕКЦІЯ 8. МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ ЯК ФАКТОР ГРОМАДЯНСЬКО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ СТУДЕНТСЬ-КОЇ МОЛОДІ
СЕКЦІЯ 9. НАУКОВИЙ ДОРОБОК ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ З РІЗНИХ ГАЛУЗЕЙ НАУК

17 травня конференцію продовжила свою роботу.