Жов
2019

Звіт про участь у круглому столі «Нова процедура акредитації освітніх програм: як покращуватиметься якість?»

Захід пройшов 25 жовтня 2019 року у м. Херсон, на базі Херсонського державного університету, за участю заступника голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Олени Єременко, керівництва та професорсько-викладацького складу ХДУ, керівників закладів вищої освіти Херсонщини та Миколаївщини. Від МНУ імені В.О. Сухомлинського були присутні:

1. Данік Н.В., керівник відділу ліцензування та акредитації.
2. Султанова Н.В., голова постійно діючої комісії із забезпечення якості вищої освіти.
3. Подгорна А.О., фахівець відділу ліцензування та акредитації.

Метою заходу було ознайомити всіх присутніх з новою парадигмою проходження процедури акредитації.

«Все нове рухається досить складно. І ми з вами розуміємо, що, найголовніше, – дійти згоди в тих позиціях, які змінилися і які залишилися традиційними. Адже все присутні в залі освітяни мали досвід акредитації. Що маємо зараз? Куди рухатися? Передусім маємо усвідомити, що ми з вами на одному боці барикад. Ми прагнемо до того, аби у нас з вами був якісний вступник, якісний випускник і життєздатні заклади вищої освіти. Це наш ідеал. І НАЗЯВО, яке має надавати консультативну підтримку, допомогу, сприяння, а таке сприяння без моніторингу, без вивчення ситуації неможливо здійснити. І однією зі складових цього моніторингу і є акредитація освітніх програм, як один з компонентів забезпечення зовнішньої підтримки процесу якості. Наші експерти і наші члени галузевих експертних рад постають як агенти позитивних змін», – прокоментувала Олена Єременко.