Тра

День слов’янської писемності та культури

20 травня 2015 року в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського відбувся концерт, присвячений дню пам’яті святих рівноапостольних братів Кирила та Мефодія, творців старослов’янської азбуки та мови.

Глядачі переглянули театралізований дискурс в історію становлення сучасної російської мови, ознайомилися з життям і діяльністю вчителів-проповідників Кирила та Мефодія. Пригадали історичну постать Петра I, який ввів написання слів і речень через пробіл (до цієї реформи всі слова писалися разом, а пропозиції починалися з маленької літери).

Студенти читали вірші, виконували пісні болгарською, польською, білоруською та російською мовами та частували присутніх головними національними стравами.

День слов’янської писемності уособлює духовне прагнення до національного самовизначення, збагачення традицій освіти та культури.

Прес-центр філологічного факультету

IMG_4851