Лис

Мистецька освітня галузь: методики, технології

7 листопада 2019 року в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Мистецька освітня галузь: методики, технології». Організатори семінару кафедра музично мистецтва факультету педагогіки і психології. Учасників семінару привітали святковим концертом студенти та викладачі спеціальності «Музичне мистецтво», якій виповнилося 55 років.

Слова привітання учасникам пролунали від ректора університету доктора технічних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України Будака В.Д., проректора із науково-педагогічної роботи, доктора філософії в галузі освіти, доцента Кузнецової О.А. та декана факультету педагогіки та психології, доктора філософії в галузі освіти, доцента Олексюк О.М.

На пленарному засіданні прозвучало відозвернення до учасників семінару завідувача лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, старшого наукового співробітника Комаровської О.А.

На семінарі висвітлювалися питання викладання мистецьких дисциплін в ЗЗСО, ЗДО, МШ, ДМШ, ЗВО. Активно обговорювались питання інтеграції в мистецькій освітній галузі, розглядалися сучасні тенденції освітнього процесу в початковій мистецькій освіті, формування мистецького середовища в закладах загальної середньої освіти, розвиток емоційного інтелекту, висвітлювалися питання підготовки майбутніх вчителів до викладання інтегрованого курсу «Мистецтво». У обговоренні питань взяли участь 180 учасників очної форми з різних куточків України – м. Тернопіль, м. Херсон, м. Одеса, м. Харків, м. Дніпро, м. Білгород-Дністровський, м. Бердичів, м. Хмельницький, м. Бахмут, м. Свалява, м. Сміла, м. Кривий Ріг, м. Шепетівка, м. Кременчук, м. Миколаїв та 210 учасників дистанційної форми.

У секційних засіданнях обговорювалися питання практичного використання технології когнітивної діяльності в опануванні музичного тексту на прикладі творів фортепіанного мистецтва, аналізувалися стильові та виконавські аспекти в творчості М.Скорика, висвітлювалися прийоми роботи на уроках інструментального виконавства; розглядалися традиції Одеської хорової школи К. Пігрова, методики комплексного виховання вокально-мовної та емоційно-рухової культури людини Д. Огородного; проведення майстер-класу з хорового класу; учасниками було опрацьовано практично методики викладання блоку «Музичне мистецтво» за підручником «Мистецтво 2 клас» (автори О. Калініченко, Л. Аристова), фонопедичні вправи, які використовуються на уроках музичного мистецтва, інноваційні прийоми емоційного впливу, прийоми інтегрування предметів історії і музичного мистецтва, ознайомлення з навчально-методичним забезпеченням уроків музичного мистецтва вокально-хоровим репертуаром композитора А.Олєйнікової.

Панельна дискусія звершилася прикрашанням «Дерева вражень» власними враженнями учасниками від семінару: «Маса позитивних емоцій, вражень, цікаві майстер-класи» (с.Рівне Очаківський район Миколаївська область); «Семінар дуже крутий, повчальний» (м.Тернопіль); «Чудова тепла атмосфера спілкування, море позитивних емоцій!» (с.Ольшанське), «Дуже сподобалось. Хочеться ще більше вчитися!» (м. Кривий Ріг), «Дякую за цікаві ідеї! Багато нового і цікавого!» (м.Сміла), «Щиро дякую за свято спілкування!» (с.Весняне); «Прекрасні практичні заняття!» (м.Шепетівка), «Дуже змістовно та емоційно! Дякую за натхнення!» (м.Херсон); «Дякую за гарну емоційну атмосферу! Багато позитиву взяла в багаж!» (м.Олександрія).

Щиро дякуємо всім учасниками за відгуки! До нових зустрічей!