Гру

Знай наших!

Наукова бібліотека МНУ імені В.О. Сухомлинського стала дипломантом II Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу-2018», започаткованого інститутом Біографічних досліджень Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського. Мета рейтингу – висвітлення, популяризація регіональних і краєзнавчих праць у галузі біографістики, біобібліографії вчених.

Партнерами рейтингу стали: Національна спілка краєзнавців України, Національна спілка письменників України, Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, Українська бібліотечна асоціація, Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин.

Експертну раду Рейтингу склали 34 фахівці з біографіки, біографістики та інших споріднених історичних дисциплін, які представляють 10 наукових центрів України.

Відбір відбувався за номінаціями:
• Життєпис
• Колективний портрет
• Персональний бібліографічний покажчик
• Збірник біобібліографічних матеріалів
• Джерела біографії (автобіографія, мемуари, листування)
• Довідкові біографічні видання
• Дослідження з теорії та методики біографістики

Усього цього року в 7 номінаціях були представлені 238 книжок із 33 міст України.

Із 86 покажчиків у номінації «Персональний покажчик» у ТОП-10 увійшов біобібліографічний покажчик «Микола Миколайович Аркас: погляд із сьогодення», присвячений 165-річниці від дня народження історика, композитора, етнографа, засновника Миколаївської «Просвіти».

Упорядник видання – Валентина Дмитрівна Вілкул – завідувач сектору наукової інформації Наукової бібліотеки МНУ ім. В. О. Сухомлинського. У покажчику представлена бібліографія творчого доробку, епістолярна спадщина нашого земляка, документи з фондів Державного архіву Миколаївської області та обласного краєзнавчого музею.

Участь у рейтингу надала бібліотеці цікавий досвід і надихнула на нові ідеї та творчі проекти!

До речі, бібліотека університету має дуже цікаву історію. Ще 80 років тому, у 1939 році, книгозбірня університету налічувала 60 тисяч томів. Сьогодні в зібранні бібліотеки зберігається більше 20 тисяч стародруків, серед них є дуже рідкісні видання. Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією, краєзнавством, стати активними читачами нашої бібліотеки!

Олена Телпіш, завідуюча бібліотеки МНУ імені В. О. Сухомлинського