Лют

ХОЧУ – МОЖУ – ТРЕБА: правильний вибір професії

7 лютого 2020 року в рамках Центру психологічної служби університету було проведено тренінгове заняття на тему «ХОЧУ – МОЖУ – ТРЕБА: правильний вибір професії” для студентів 3 курсу спеціальності Психологія факультету педагогіки та психології.

Тренером виступила волонтер Центру психологічної служби Вікторія Осіпова.

Багато студентів перед закінченням університету починають відчувати страх, паніку стосовно професійного спрямування.

Люди схильні при виборі професії керуватися її престижністю, рівнем заробітної плати в спеціальності, інтересами сім’ї: «У нас в родині всі фінансисти!»

Найчастіше родичі, рекомендуючи вибрати ту чи іншу професію, не враховують здібності і схильності дитини.
На занятті учасники виконували вправи щодо особистісного зростання для більш глибокого пізнання самого себе, також заняття було спрямоване на вивчення професій, вироблення певних навичок, необхідних для вибору.
Під час тренінгу Вікторія Осіпова вміло використовувала різні методи, формули, які допомогли зробити правильний висновок щодо професії.

Однією з формул професійного самовизначення є: «Хочу – Можу – Треба».

“Хочу” – це простір бажань, цілей, інтересів, прагнень.

“Можу” – це простір здібностей, талантів, стан здоров’я.

“Треба” – це простір запитів від ринку праці, соціально-економічні проблеми, тенденції в розвитку світової економіки.

Облік і поєднання цих трьох компонентів веде до професійного успіху.