Бер
2020

Зустріч гарантів освітніх програм із головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

26 лютого 2020 р. в Херсонській державній морській академії відбулася зустріч гарантів освітніх програм із головою Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Сергієм Квітом щодо акредитації освітніх програм і внутрішнього забезпечення якості освіти в ЗВО.

Цей захід відвідали представники МНУ імені В. О. Сухомлинського, а саме відповідальні за акредитацію: перший проректор А. В. Овчаренко, проректор із науково-педагогічної роботи О. А. Кузнецова, фахівець відділу ліцензування та акредитації А. О. Подгорна; гаранти освітніх програм: Т. В. Стройко, д.е.н., професор; І. Т. Кіщак, д.е.н., професор; О. Ю. Пархоменко, к.ф-м.н.; Т. М. Степанова, д.пед.н., професор; І. В. Казанжи, к.пед.н., доцент; К. Б. Авраменко, к.пед.н., доцент; Т. А. Лісовська, к.пед.н., доцент; О. І. Стріхар, д.пед.н., доцент; Н. О. Рижева, д.іст.н., професор; Л. М. Хрящевська, к.іст.н., доцент; В. А. Пархоменко, д.іст.н., доцент; Н. В. Савінова, д.пед.н., професор; О. М. Литвиненко, к.пед.н., доцент; В. М. Лелека, к.пед.н., доцент.

Голова Національного агентства Сергій Квіт обговорив з освітянами нову парадигму якості освіти, зокрема питання університетської автономії, зміцнення зв’язку вищої освіти з ринком праці, залучення студентів як повноцінних партнерів до процесу забезпечення якості вищої освіти тощо. За словами Сергія Квіта, акредитація – це внутрішній тренінг, мобілізація всіх ресурсів, правильна напруга в колективі. Можливість ще раз задуматись над тим, чи правильно створена освітня програма, чи є вона унікальною, чи зроблено все для того, щоб вона була дійсно якісною.

Під час заходу особи, залучені до розробки та вдосконалення освітніх програм, отримали консультацію щодо етапів та особливостей акредитаційного процесу.

Керівник НАЗЯВО наголосив на необхідності активної співпраці ЗВО з Агентством та запевнив у готовності надавати університетам всебічну допомогу.

Учасники активно брали участь у розмові, ставили питання і жваво їх обговорювали. Найбільш болючим питанням є акредитація освітніх програм третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, оскільки акредитація таких програм проводиться вперше.

Захід був цікавий та інформативний, особливо для гарантів ОП.