Бер

Конкурс фортепіанного виконавства «Ludus Royalis»

24 березня 2020 року на кафедрі музичного мистецтва факультету педагогіки та психології МНУ імені В.О. Сухомлинського у рамках проведення щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Мистецька феєрія» розпочалося прослуховування учасників конкурсу фортепіанного виконавства «Ludus Royalis», який у цьому році проходить у дистанційному режимі.

Метою проведення конкурсу є виявлення та підтримка талановитої молоді країни, популяризація вітчизняних виконавських традицій в галузі фортепіанного мистецтва, формування у молоді національної свідомості патріота України, профорієнтаційна діяльність кафедри щодо вступу на спеціальність «Музичне мистецтво» Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.

Конкурс фортепіанного виконавства проводиться за підтримки ректорату університету у рамках реалізації наукової теми МНУ імені В. О. Сухомлинського «Військово-патріотичне виховання молоді в освітньо-виховному просторі університету».

У цьому році у конкурсі фортепіанного виконавства «Ludus Royalis» беруть участь учні навчальних закладів Миколаївської та Херсонської областей. Серед них наші постійні учасники – конкурсанті з ДМШ №1 ім. Римського-Корсакова, ДМШ №3, ДМШ №5, ДМШ № 6, ДШМ №2, №3 м. Миколаєва, Калінівської ДМШ, Галицинівської ДМШ, Зеленогайської філії Полігонівської ДМШ, Полігонівської мистецької школи Шевченківської ОТГ Вітовського району Миколаївської області, Мішково-Погорілівської ДМШ Жовтневого району Миколаївської області, Комунального закладу ДМШ м. Вознесенськ, ДМШ №4 м. Херсона, Дитячої школи мистецтв м. Гола Пристань Херсонської області.

Конкурс проводиться у трьох номінаціях – сольне виконавство, фортепіанний дует, фортепіанний ансамбль та двох категоріях. Конкурсна програма кожного учасника включає дві різнохарактерні п’єси, одна з яких – твір українського композитора.

Цьогорічний конкурс оцінює високопрофесійне журі у складі Кравченко Тетяни Вікторівни (голова журі), доцента кафедри камерного ансамблю Одеської Національної музичної академії ім. А.В.Нежданової; доцента Стріхар Оксани Іванівни, завідувачки кафедри музичного мистецтва, доктора педагогічних наук; Ревенко Наталі Валеріївни (автор проекту фортепіанного конкурсу), доцента кафедри музичного мистецтва, доктора філософії в галузі мистецтва; Васильєвої Лариси Леонідівни, доктора філософії в галузі мистецтва, доцента кафедри музичного мистецтва, члена Національної спілки композиторів України; Петренко Ольги Миколаївни, доктора філософії в галузі мистецтва, доцента кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, члена Національної спілки композиторів України.

Бажаємо учасникам конкурсу творчого натхнення і сподіваємось, що вони продемонструють емоційно-артистичне, художнє виконання конкурсної програми.

Результати конкурсу фортепіанного виконавства «Ludus Royalis» будуть оголошені 10 квітня 2020 року на Гала-концерті у великій залі МНУ імені В.О.Сухомлинського.