Кві
2020

Науковий семінар «Синтез літератури і живопису в українській жіночій прозі початку ХХІ століття»

Науковий семінар к. філол. н., доц. А. І. Гурдуза на тему «Синтез літератури і живопису в українській жіночій прозі початку ХХІ століття», проведений для професорсько-викладацького складу кафедри української мови і літератури 10.04.2020 р.

Дослідження міжмистецького діалогу перебувають у руслі пріоритетних для сучасного літературознавства і в Україні розроблені аспектно. Сполучення в літературному творі слова і музики чи слова і живопису, причому не на тематичному рівні, а в сенсі структурування й художнього походження твору нині зустрічаємо досить нечасто, і у вітчизняному культурному просторі вони яскраво презентовані романами Ольги Слоньовської «Дівчинка на кулі» й Алли Рогашко «Осіннє Рондо місячної ночі». У матеріалі семінару вперше розглянуто художні параметри цих творів – композицію, міфопоетику тощо – з погляду взаємоперекодування в них мови літератури мовою живопису та музики. Це відкриває якісно нові грані звучання сучасної вітчизняної жіночої прози, нові перспективи і принципи її дослідження й пояснює її успіх на світовому рівні.