Тра

Онлайн-семінар щодо заповнення відомостей самооцінювання освітніх програм

22 травня 2020 року відбувся онлайн-семінар щодо заповнення відомостей самооцінювання освітніх програм спеціальностей Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського за участі проректора із науково-педагогічної роботи О. А. Кузнецової, відділу ліцензування та акредитації та гарантів освітніх програм.

На онлайн-семінарі Н. В. Данік – керівник відділу ліцензування та акредитації – акцентувала увагу присутніх на необхідності проведення самооцінювання освітніх програм із метою:
– якісної підготовки до акредитації освітніх програм;
– для вчасного виявлення слабких сторін освітньої програми та усунення недоліків;
– покращення якості освітньої програми.

Н. В. Данік роз’яснила присутнім методику заповнення Критеріїв оцінювання якості освітньої програми, наведених у Положенні про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (затвердженого наказом МОН від 11.07.2019р. № 977):

Критерій 1. Проєктування та цілі освітньої програми
Критерій 2. Структура та зміст освітньої програми
Критерій 3. Доступ до освітньої програми та визнання результатів навчання
Критерій 4. Навчання і викладання за освітньою програмою
Критерій 5. Контрольні заходи, оцінювання здобувачів вищої освіти та академічна доброчесність
Критерій 6. Людські ресурси
Критерій 7. Освітнє середовище та матеріальні ресурси
Критерій 8. Внутрішнє забезпечення якості освітньої програми
Критерій 9. Прозорість та публічність
Критерій 10. Навчання через дослідження (для освітніх програм третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти).

О. А. Кузнецова, проректор із науково-педагогічної роботи, ділилась практичним досвідом проходження процедури акредитації освітньої програми та давала конкретні поради гарантам.