Вер

До Міжнародного дня пам’яті жертв нацизму

13 вересня 2020 року до Міжнародного дня пам’яті жертв нацизму за участі членів миколаївської єврейської громади представників Воскресенської загальноосвітньої школи та кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри історії Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського Ласінської М.Ю. було проведено захід вшанування вбитих в часи Другої світової війни 10 тисяч євреїв міста Миколаєва. Мітинг пам’яті розпочався біля меморіалу жертвам Голокосту в м. Миколаєві, встановленому на місці колишнього старого миколаївського єврейського кладовища, де в вересні 1941 року всі місцеві юдеї були зібрані за наказом окупаційного режиму для наступного їх вивезення за межі міста та розстрілу. Страти тривали до червня 1942 року. Масштаби кількості жертв досі не встановлені. Наступним пунктом призначення учасників мемореалізаційного заходу стало місце розстрілу миколаївських євреїв в с. Воскресенське (сучасний Вітовський район Миколаївської області). Біля пам’ятника вбитим євреям було проведено лекторій з історії знищення єврейського населення м. Миколаєва (за спогадами очевидців подій, мешканців с. Воскресенське), пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.