Вер
2020

Диспут з проблеми: «Толерантність у сучасному світі у вимірах педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського».

24 вересня 2020 року в рамках проведення Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогічна толерантність як складова професіограми вчителя (актуалізація ідей В. О. Сухомлинського)» доцент кафедри педагогіки та інклюзивної освіти Вдовиченко Р. П. підготувала та провела для студентів 108 групи спеціальності «Дошкільна освіта» диспут з проблеми: «Толерантність у сучасному світі у вимірах педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського».

Діалог видався емоційно забарвленим, із цікавими полемічними ідеями щодо полярних думок опонентів, із таких питань:
1. «Толерантність – що це? Чи згодна я, що це важливо?».
2. Як Ви вважаєте, яка різниця між терпінням, толерантністю та поступкою?
3. Прокоментуйте вислови відомих людей:
• «Любов виникає з любові: коли я хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю» Григорій Сковорода.
• «…Людина повинна бути Людиною…» Олександр Довженко.
• «Лінощі душі – це байдужість до людини. Якщо ти не помічаєш чужого горя, значить, у тебе небезпечна хвороба – лінощі душі. Пізнавай світ не тільки розумом, а й серцем. Пам’ятай, що найголовніше в оточуючому тебе світі – людина» Василь Сухомлинський.

Наприкінці заходу студенти склали «Мішечок порад»:
o Будьте готові до того, що ви різні…не кращі й не гірші, а просто різні.
o Цінуйте в кожній людині особистість і поважайте її думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з вашими.
o Навчіться сприймати людей такими, якими вони є.
o Не намагайтесь змінити в них те, що вам не подобається.
o Зберігайте «своє обличчя», знайдіть себе і за будь-яких обставин залишайтесь самим собою.