Вер
2020

Всеукраїнська науково-практична конференція у форматі ZOOM: «Педагогічна толерантність як складова професіограми вчителя (актуалізація ідей В. О. Сухомлинського)»

24 – 25 вересня 2020 року у Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція у форматі ZOOM: «Педагогічна толерантність як складова професіограми вчителя (актуалізація ідей В. О. Сухомлинського)».

Конференція була організована та проведена кафедрою педагогіки та інклюзивної освіти факультету педагогічної та соціальної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Співорганізаторами конференції виступили:

• Рівненський державний гуманітарний університет.
  • Херсонський державний університет.
  • ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
  • Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського.
  • Навчально-виховний комплекс «Павлиська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – Ліцей імені В.О. Сухомлинського» Онуфріївської районної ради Кіровоградської області, смт. Павлиш.

На конференцію було надіслано 182 доповіді із різних регіонів України – від представників 28 закладів освіти.

Пленарне засідання конференції відбулось у Науково-дослідному центрі розвитку ідей Василя Сухомлинського (ауд. 01.424). На зв’язок платформи ZOOM вийшли 60 освітян і науковців України.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся Перший проректор МНУ імені В. О. Сухомлинського – Овчаренко А. В. Привітала освітян директор науково-методичного центру Управління освіти Миколаївської міської ради – Тарасова О. В.

На зв’язок вийшла директор Навчально-виховного комплексу «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – Ліцей імені В.О. Сухомлинського» – Деркач В. Ф.

З доповідями виступили: Яблонський А. І. – д. психол. н., завідувач кафедри педагогіки та інклюзивної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського, Дощенко І. О. – директор Комунального закладу дошкільної освіти № 21 «Казка» (ясла-садок) Покровської міської ради Дніпропетровської області, м. Покров, Єфімова І. В. вчитель української мови та літератури Миколаївського фахового коледжу фізичної культури, Шинкарьова Ж. В. – аспірантка Ізмаїльського державного гуманітарного університету, арт-терапевт.

Пленарне засідання вдалося провести логічним, живим, емоційно насиченим і продуктивним.

Робота секцій за аналогією відбувалася у форматі ZOOM. Науковці і освітяни обговорили теоретичні погляди і практичний досвід В. О. Сухомлинського з проблем виховання особистості, які найбільш повно відповідають вимогам сучасності, сприяють поглибленню гуманістичної спрямованості виховного процесу в закладах освіти.

Так, Секцію № 1 «Педагогічний феномен Василя Сухомлинського в контексті Нової української школи» провели Якименко С. І. к. пед. н., професор, завідувач кафедри початкової освіти факультету педагогічної та соціальної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського та Філімонова Т. В. к. пед. н., доцент кафедри початкової освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського.

Секцію № 2 «Педагогічна толерантність як складова професіограми вчителя у вимірах Василя Сухомлинського» очолив Яблонський А. І. –                         д. психол. н., доцент, завідувач кафедри педагогіки та інклюзивної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського та Олексюк О. Є.к. пед. н., доцент кафедри педагогіки та інклюзивної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського.

Модераторами Секції № 3 «Аксіологічна складова у педагогічній спадщині В. О. Сухомлинського в умовах реформування освіти в Україні» виступили: Султанова Н. В. – д. пед. н., професор кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи МНУ імені В.О. Сухомлинського та Шапочка К. А. – к. пед. н., доцент кафедри педагогіки та інклюзивної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського.

Секцію № 4 «Упровадження ідей В.О. Сухомлинського в практику роботи сучасних закладів освіти» очолили Рогальська-Яблонська І. П.  д. пед. н., професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи МНУ імені В.О. Сухомлинського та Рехтета Л. О. к. пед. н., доцент кафедри початкової освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського.

Секцію №5 «Можливість використання «Школи під блакитним небом» Василя Сухомлинського в умовах пандемії COVID-19» провели модератори Трифонова О. С. д. пед. н., професор кафедри дошкільної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського, Дрозд О. В. – к. пед. н., старший викладач кафедри педагогіки та інклюзивної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського і Тесленко С. О. викладач кафедри дошкільної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського.

Секцію № 6 «Дошкільна освіта в сучасному вимірі полікультурного середовища» представили Степанова Т. М. – д. пед. н., професор, декан факультету педагогічної та соціальної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського та Соколовська О. С.к. пед. н., доцент кафедри дошкільної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського.

Запам’ятався студентам-першокурсникам цікавий і змістовний диспут на тему: «Толерантність у сучасному світі у вимірах педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського», який для них провела доцент кафедри педагогіки та інклюзивної освіти МНУ імені В.О. Сухомлинського, к. пед. н. – Вдовиченко Р.П.

Конференція продемонструвала значну увагу науково-педагогічних працівників до обговорення теоретичних поглядів і практичного досвіду В. О. Сухомлинського з проблем виховання особистості, які найбільш повно відповідають вимогам сучасності, сприяють поглибленню гуманістичної спрямованості освітнього процесу, формування толерантної особистості в ході реалізації концепції Нової української школи.