Жов

«Славні лицарі козацькі»

14 жовтня є особливим днем для українців. Це свято Покрови, традиційний день Українського козацтва, день офіційного створення Української повстанської армії і День захисника України.

Недарма святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.

Для українського народу козацтво завжди було зразком військової доблесті та мудрості, а козаки вважались лицарями відваги та захисниками нації, які виборювали право України на свободу й незалежність. У неспокійні часи іноземних вторгнень ці мужні воїни виступали на захист держави та народу, його звичаїв і традицій. Слава про їхню звитягу ширилась на весь світ.

Бібліотека Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського запрошує всіх охочих відвідати тематичну виставку та поринути у славетне минуле українського козацтва, відчути його дух і силу.