Лис

Дистанційно про важливе… Людська гідність як конституційна цінність

У період з 9 по 11 листопада 2020 року Катерина Андріївна Демченко, студентка третього курсу спеціальності 081 «Право» разом із Оленою Олексіївною Царенко, кандидатом політичних наук, директором Фахового коледжу Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського були учасницями триденного відкритого онлайн тренінгу з практичного та гендерного аспекту конституційної скарги «Людська гідність як конституційна цінність».

Тренінг мав на меті поширення знань та підвищення обізнаності громадянського суспільства щодо доступу до конституційної скарги та гендерних аспектів конституційної юриспруденції.

Ініціатива реалізується у рамках проєкту «Підтримка захисту прав людини через покращення доступу до конституційної юстиції» Координатора проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина.

Під час тренінгу були розкриті такі теми:

Людська гідність і гендерна рівність: конституційні метаморфози:

• Гендер, гідність і конституція: витоки і значення в сучасному конституціоналізмі;
  • Конституційна юриспруденція людської гідності та гендерної рівності;
  • Національний і міжнародний правовий клімат для гендерної чутливості та протидії дискримінації;
  • Людська гідність і гендерна рівність в структурі юридичної аргументації.

Людська гідність як парадигма соціальних прав:

• Людська гідність у систематиці конституційних цінностей: між мондіалізмом і релятивізмом, ієрархія і горизонтальна дія;
  • Людська гідність у фокусі: засади інтерпретації і юридичної аргументації;
  • Як писати конституційні скарги аби поважали людську гідність?
  • Право на медичне забезпечення у фокусі людської гідності;
  • Концепції людської гідності: питання практичного застосування в аргументації конституційних скарг;
  • Концепт людської гідності в конституційній юриспруденції щодо соціальних прав;
  • Людська гідність і захист соціальних прав за посередництвом конституційної скарги: право на соціальний захист;
  • Людська гідність і захист соціальних прав за посередництвом конституційної скарги: право на достатній життєвий рівень.

По завершенню циклу онлайн тренінгів учасниці успішно склали фінальне тестування та отримали сертифікати, які підтверджують високий рівень компетентності з питання доступу до конституційної скарги та гендерних аспектів конституційної юриспруденції!