Гру
2020

Правова обізнаність молодці, гарантія успішного розвитку сучасної демократичної держави

08 грудня 2020 року у Відокремленому структурному підрозділі «Фаховому коледжі Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського» за участю викладачів та студентів коледжу було проведено Круглий стіл онлайн на тему: «Конституція України: права, свободи і обов’язки людини та громадянина», присвячений святкуванню Дня прав людини, який  відзначається 10 грудня.

Саме в цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – епохальний документ, у якому були проголошені невід’ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового або іншого становища.

Реалізація основних положень Загальної декларації прав людини закладено в основні принципи та положення Конституції України. Кожен з нас щодня стикається з питаннями прав людини. Рівність, справедливість і свобода – це ціна запобігання насильству та підтримання миру. Нехтування цінностями людства – де б і коли б воно не мало місце – наражає на небезпеку всіх нас. Нам належить знати та  захищати свої власні права і права інших людей.

Метою круглого столу було: розглянути та дослідити основні положення другого розділу Конституції України, який закріплює систему прав, свобод і обов’язків, що поділяється на особисті (природні, громадянські), політичні, соціальні, економічні, культурні, екологічні та сімейні права і обов’язки. Сукупність конституційних норм, що закріплюють ці права і обов’язки визначає конституційно правовий статус людини і громадянина.

Основна думка круглого столу: свобода людини є вихідним поняттям проблеми прав людини-громадянина.

Доповідачі та основні питання, що розглянуто на круглому столі:

Алейник Ірина Сергіївна – Гарантії недоторканності житла та таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції;

Гончаров Володимир Павлович – Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод;

Гриценко Альона Ігорівна – Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство. Україна гарантує піклування та захист своїм громадянам;

Гурова Аліна Михайлівна – Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен, хто працює, має право на відпочинок;

Демченко Катерина Андріївна – Соціальний захист громадян;

Латій Наталя Олексіївна – Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов’язком громадян України;

Рущак Юлія Іванівна – Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

Табакар Анна Валеріївна – Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло, право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування;

Юрченко Катерина Вікторівна – Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.