Гру

Мікроурок – формування професійної компетентності

Протягом двох днів, 16-17 грудня, проведено міжнародний лінгвістичний марафон у межах проєкту «Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and Europian Integration» (MultiEd) Програми ЄС Erasmus+, одним із завдань якого є розвиток потенціалу підготовки вчителів іноземної мови з метою модернізації освітнього процесу в Україні та подальшої інтеграції в європейський освітній простір. Цей захід – завершальний етап міжнародного он-лайн стажування з курсу Content and Language Integrated Learning for Tertiary Education (SVNC.TK.199), що розпочато 18 травня 2020 року.

Захід організовано менеджером проєкту Олександрою Головко (Тартуський університет, Естонія), в якому учасники консорціуму – представники Великобританії (Sue Garton, Elizabeth Wielander, Mana Morris-Adams), Німеччини (Anna Golubeva) та Естонії (Urve Aja, Irene Käosaar) – стали модераторами. Викладачі українських університетів, ґрунтуючись на методиці мікровикладання, що виникла в 60-х–70-х рр. у США й складається з мікроуроків, презентували власні напрацювання. Під час реалізації такої форми роботи учасники лінгвістичного онлайн-марафону продемонстрували різноманітні інтерактивні й комунікативні методи з використанням предметно-мовного інтегрованого навчання (CLIL). В запропонованих мікроуроках усі мали змогу спробувати себе в ролі студентів. Кожен мікроурок передбачав оволодіння студентами низкою професійних знань й опанування навичками з теоретичних та практичних дисциплін відповідно до навчального плану підготовки фахівців.

В онлайн-марафоні брали участь викладачі кафедри англійської мови і літератури Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського – завідуюча кафедри Тетяна Мироненко, доценти Леся Добровольська, Ірина Шевченко, Олена Щербакова, викладач Світлана Нікіфорчук. До участі в заході приєдналася декан філологічного факультету доцент Тетяна Мороз. Кожен учасник заходу отримав сертифікат Тартуського університету про підвищення кваліфікації в межах трьох кредитів.

Учасники консорціуму отримали великий теоретико-практичний досвід, із яким готові поділитися з колегами, адже он-лайн за два дні проведено 73 мікроуроки з різних дисциплін, які студенти засвоюють протягом навчання в університеті на всіх рівнях.

Приємним залишається факт продовження співпраці з університетом Астон (м. Бірмінгем, Великобританія), зокрема, доктором наук, почесним доктором МНУ імені В. О. Сухомлинського Сью Гартон.