Січ

Тематичний вечір пам’яті «Герої Крут – для нащадків взірець»

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин.

29 січня 2021 року студенти і викладачі Відокремленого структурного підрозділу «Фахового коледжу Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського» провели тематичний вечір пам’яті онлайн «Герої Крут – для нащадків взірець» з метою вшанування полеглих юнаків під Крутами. На екрані демонструвались картини з кінострічки «Бій під Крутами», звучали вірші та пісні, присвячені цій трагедії.

Бій під Крутами став боєм за майбутнє України. Схиляємо голови та пам’ятаємо наших захисників!

Герої Крут – тепер ми називаєм їх
Цей збережемо подвиг у серцях,
Бо років 100 назад политий кров’ю сніг,
Вже прокладав для України шлях.
Минула сотня літ, а ворог не змінивсь!
Нові Герої і нові бійці знов віддають життя
Так, як тоді, колись
За матір, доньку, сина і сестру,
Коханую дружину