logo
Миколаївський національний
університет
іменi В.О.Сухомлинського05
Лют
2021

Історія рідного краю «ВУЛИЦЯ ДЕКАБРИСТІВ»

     Третього лютого 2021 року для студентів і викладачів Відокремленого структурного підрозділу «Фахового коледжу Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського» Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва провела пізнавальну віртуальну екскурсію містом Миколаєвом, а саме мова йшла про історію вулиці Декабристів. Модератор заходу, завідувач відділу соціокультурної діяльності молоді, Андрій Алієв та провідна бібліотекарка Оксана Криловська підготували цікаву історичну довідку цієї вулиці.

     Чи знаєте ви історію вулиці Декабристів?

     Вулиця Декабристів – історична вулиця Миколаєва, що з’єднує Історичний центр нашого міста з районом старого залізничного вокзалу. Пролягає від вулиці Адміральської до вулиці Образцова та Привокзальної площі.

     Це одна з перших поперечних вулиць міста. За пропозицією поліцмейстера П. І. Федорова, спершу її було названо Молдаванською, через те, що вона проходила повз Молдавський будинок, в якому влітку розміщувалося Морське зібрання. Молдавський будинок було привезено до Миколаєва за наказом Потьомкіна з Молдови.

     Одначе, адмірал О. С. Грейг не затвердив цю назву. У 1835 році поліцмейстер Г. Г. Автономов вдруге запропонував ту саму назву і адмірал М. П. Лазарєв затвердив її.

     У 1882 році вулиця була перейменована на Глазенапівську в пам’ять про адмірала генерал-ад’ютанта Богдана Олександра (Готліба) фон Глазенапа, який командував Чорноморським флотом і був військовим губернатором Миколаєва 1860-1871 рр.

     У 1919 вулиця була перейменована вдруге і стала вулицею Декабристів – на честь декабристів, які мешкали в місті: Олександра і Йосипа Поджіо та Миколи Чижова.

     На початку XIX століття вулиця почала забудовуватись будинками в класичному стилі для купецького прошарку населення. У 1896 році було зведено Римо-католицький костел святого Йосипа за проектом одеського архітектора і художника В. О. Домбровського.

     Дякуємо Миколаївській обласній бібліотеці для юнацтва за таку пізнавальну віртуальну екскурсію! Ми дізналися багато нового та цікавого! Кожна людина має знати історію краю, в якому живе! До нових зустрічей, друзі!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

*

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: