Тра

Фронтовими стежками Василя Сухомлинського

5 травня за планом Науково-дослідного центру розвитку ідей Василя Сухомлинського, а також до 76-ї річниці з Дня Перемоги, проведено урочистий виховний захід для студентів і викладачів МНУ імені В.О. Сухомлинського: «Фронтовими стежками Василя Сухомлинського». Захід присвячено Другій світовій війні в житті В.О. Сухомлинського. Ведуча О. Дрозд разом із присутніми зробили спробу пройти фронтовими стежинами видатного педагога, зрозуміти, чому саме так склалась його непроста доля.

До уваги присутніх було представлено зворушливі поезії-посвяти, написані талановитими студентами І. Войтенко, А. Кучинською, К. Ложенко. У свою чергу, студенти Берест А., Богданов О., Гриценко Б., Мельничук В., Саржевська Д., Дубова А. здійснили пошуково-аналітичну роботу, читали оповідання про війну Василя Сухомлинського, знайшли спільну ідею творів військової тематики письменника.

Перед студентами виступив почесний гість, фахівець музею МНУ, доцент Хаєцький О.П., який вразив молодь цікавими фактами біографії Василя Олександровича, зокрема, пов’язавши долю педагога з нашим університетом. З вітальним словом звернулася до студентів доц. Олексюк О.Є. Фахівець НДЦ розвитку ідей Василя Сухомлинського Грубій Л.І. дібрала чудові відео-фрагменти із виступом проф. Грицая Ю.О., славетної особистості в історії МНУ імені В.О. Сухомлинського.

Упродовж заходу горіла свічка пам’яті, хвилиною мовчання було вшановано безсмертні подвиги визволителів, і, звичайно, ж Василя Олександровича Сухомлинського:

Війна зали́шила своє страшне відлу́ння

У душах всіх, хто зна її на смак,

Хто просто не уміє буть байдужим,

Героєм є не тільки на словах…

Війна, підкравшись влітку на світанні,

Змінила плани, мрії і думки,

Війна жорстоко знищила кохання,

Закоханих розвівши навіки́.

Так сталося і в долі педагога,

Він заплатив сповна́ отій війні.

Недовгою була його дорога,

Вшануймо його пам’ять навесні.

Пробуджується знову ліс Павлиський,

Буяє зеленню шкільний і щедрий сад.

Низький уклін тобі, Васи́лю Сухомлинський,

За Перемогу і за «Сто порад»!

О. Дрозд