Лис
2015

Круглий стіл «Актуальні питання розвитку українського мовознавства в європейському освітньому просторі»

Як відомо, спочатку було Слово. Саме зі слова й утвердилася українська писемність, що займає гідне місце на полиці світових культур. Мова Котляревського, Шевченка та Франка – генетичний код нашої нації, срібна нитка, що позв’язує нас із пращурами та веде сьогодні стежкою духовного відродження.

Щорічно 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. З нагоди цього свята на філологічному факультеті відбувся круглий стіл «Актуальні питання розвитку українського мовознавства в європейському освітньому просторі», організаторами якого виступили кафедра філології (прикладної лінгвістики) та філологічної освіти.

Із вітальним словом до присутніх звернулися проректор із науково-педагогічної роботи МНУ імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор Ситченко А. Л.; декан філологічного факультету, кандидат педагогічних наук, доцент Василькова Н. І.; голова Ради національних товариств Миколаївської області Каймаразова Л. С.-М.. На засіданні також були присутні голова правління Миколаївського молодіжного просвітнього товариства японської культури «Татікадзе» Зінов’єва Г. Ю.; голова грузинського національно-культурного товариства «Іберія» Ехвая В. І.; історик-краєзнавець Ради національних товариств Миколаївської області Бармашов І. В.

Під час засідання круглого столу гості, викладачі факультету та магістранти обговорили низку важливих питань розвитку українського мовознавства. Особливу зацікавленість присутніх викликали доповіді, в яких розглянута соціокультурна ситуація Півдня України та мовне питання, а також доповіді лінгвокультурологічного спрямування.

Редакція університету