Чер

Рейтинг найкращих університетів «Топ-200 Україна 2022»

6 червня 2022 року було оприлюднено результати щорічного академічного рейтингу українських університетів «Топ-200 Україна 2022».

Цей рейтинг шістнадцятий рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

При складанні цьогорічного рейтингу експерти враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти в Україні і світі, яка зазнає глибинних змін, у тому числі в результаті впливу пандемії COVID-2019 та повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну. До уваги бралися напрацювання міжнародної Конференцієї IREG 2020 (Beijing Conference: «University rankings in the time of uncertainty», 20-21 жовтня 2020 року), IREG 2021 (Джидда, Саудівська Аравія: «Effects of Rankings on Community and Society», 15 і 16 листопада 2021 року) та Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG (Берлін, Німеччина, 18-20 травня 2006 року).

Заклади вищої освіти оцінювались за такими основними критеріями:

1. Забезпечення відкритості, прозорості, об’єктивності і незалежності ранжування університетів.
  2. Врахування всебічності і багатогранності діяльності університетів.
  3. Пріоритетність євроінтеграційних процесів.

За рейтинговими показниками Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського посідає 61 місце серед ЗВО України. Завдяки зусиллям та наполегливій праці керівництва, співробітників, викладачів та студентів нашого вищого навчального закладу ми можемо стверджувати, що МНУ імені В. О. Сухомлинського є лідером серед ЗВО Миколаївщини.

Інші вищі навчальні заклади Миколаївщини розташовані в рейтинговій таблиці таким чином: Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова – 88 місце, Миколаївський національний аграрний університет – 90 місце, Чорноморський національний університет імені Петра Могили – 93 місце.