Лис
2022

Гостьова лекція Надії Павлюк «Аксіологічні виміри історичної прози Ю. Мушкетика»

2 листопада 2022 року з ініціативи кафедри української мови і літератури Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського відбулася гостьова лекція кандидата філологічних наук наук, викладача кафедри української та зарубіжної літератур Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського Надії Павлюк «Аксіологічні виміри історичної прози Ю. Мушкетика». На широкому літературному тлі і в системному зверненні до сучасних національних реалій проза митця була комплексно презентована, а її наскрізні концепти – свободи, пам’яті, роду, жертовності – справедливо потрактовані як кодотвірні для сьогодення. Інтерактивний виступ Надії Павлюк викликав інтерес у студентів, адже параболіка ідеї «Юрій Мушкетик – наш сучасник» зчитувалася прозоро й по-новому.

Лекція розпочала серію гостьового лекторіуму, організованого кафедрою української мови і літератури, який розширить науково-методичну співпрацю МНУ імені В. О. Сухомлинського з вітчизняними й зарубіжними університетами, а також дозволить нашим студентам безпосередньо долучитися до спектру моделей викладання, практикованих закладами вищої освіти різних регіонів.