Лис
2022

Лекція Ірини Гайдаєнко для студентів Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського

11 листопада 2022 року гостьову лекцію для студентів Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського читала Ірина Гайдаєнко – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та журналістики Херсонського державного університету. Тема лекції: «Когнітивна лінгвістика: від мовної картини світу до слота». У ході заняття проаналізовано історію виникнення та становлення когнітивної лінгвістики; з’ясовано категорії цієї науки; закцентовано увагу на специфіці об’єктивації концепту «війна» в романі Ю. Винничука «Танго смерті» й створенні індивідуально-авторської картини світу.

Фреймово-слотова модель – одне з основних понять, яке було детально охарактеризовано доповідачем на прикладі обраного концепту. Відзначено багатокомпонентність і категоріальний характер цього терміну, що сприяє реалізації динаміки образу в конкретному дискурсі.