Лис

9 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні, встановлене 9 листопада
1997 р. Указом Президента «Про День української писемності та мови».

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

З нагоди святкування цієї дати у ВСП «Фаховий коледж МНУ імені В. О. Сухомлинського» студенти долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності–2022 та взяли участь у інтелектуальній вікторині «Мова – код нації», яку організувала викладач вищої категорії, к.ф.н. Мікрюкова К. О. Студенти першого та другого курсів дізналися Топ-10 цікавих фактів про українську мову, з’ясували значення популярних неологізмів 2022 року (мордор, ерефія, заукраїнити, ефект Чорнобаївки, чорнобаїти, «день Чорнобаївки», Чорнобаївський трикутник, рашизм, орки, наволонтерити, затрᴎ́дні, ЗСУіст, ЗСУістка) та позмагалися за звання кращих знавців рідного слова. Переможцями вікторини стали Кислиця І. (215 група), Лисенко К. (125 група), Качанов В. (155 група).