Гру
2022

Методичний семінар «Викладання кризових етапів розвитку компаративного літературознавства у вітчизняних ЗВО»

Тиждень методичних семінарів кафедри української мови і літератури розпочався 5 грудня 2022 року виступом А. І. Гурдуза. Презентацію проблемної теми «Викладання кризових етапів розвитку компаративного літературознавства у вітчизняних ЗВО» доцент побудував на зіставленні двох поворотних моментів в історії компаративного літературознавства з погляду їхніх результатів для світового досвіду галузі. Фокусуючись на питаннях іміджів провідних національних наукових «шкіл» середини ХХ ст. і межі ХХ–ХХІ ст., а також на сучасному трактуванні об’єкта і предмета, структури літературної компаративістики, доповідач запропонував концепцію розгляду криз галузі як потужних імпульсів до її розвитку з відповідною презентацією теми для студентської аудиторії. Прикметно, що низка виголошених положень уже успішно й продуктивно застосовується А. І. Гурдузом у практиці викладання дисциплін літературознавчого циклу в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського.

Винесені на обговорення питання викликали активну дискусію серед професорсько-викладацького складу кафедри, особливо дилема, відома як протистояння контекстуалістів і неконтекстуалістів, відповідність вітчизняних методичних студій із компаративістики для ЗВО аналогічних працям західного о рівня. Окремі ракурси порушених в обговоренні проблем знайдуть розширене висвітлення в засіданнях наступних семінарів кафедри.