Тра

Захід до Дня охорони праці

«Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип і право на роботі» («A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and right at work»). Саме під цим гаслом 2023 року проходить Всесвітній день охорони праці.

У МНУ імені В. О. Сухомлинського оголошено тиждень, присвячений Дню охорони праці. 3 травня 2023 року викладач кафедри економіки менеджменту та фінансів В. В. Волошина-Сідей провела виховну бесіду зі студентами ІІІ та ІV курсів на тему: «Захист права на безпечне та здорове робоче середовище». Під час заходу поспілкувалися про історію виникнення  Всесвiтнього дня охорони працi, що бере початок вiд Дня вшанування пам’ятi працiвникiв, якi загинули на роботi. До бесіди долучилися викладачі кафедри, які розказали про особливості законодавчо-нормативного врегулювання питань охорони праці та закордонний досвід у цьому питанні. Обговорили основні нормативно-правові документи, що врегульовують питання охорони праці. Студентка ІІІ курсу Сердюкова Олена розповіла про діяльність МОП, яка розробляє мiжнароднi трудовi норми у формi конвенцiй i рекомендацiй, що встановлюють мiнiмальнi стандарти основних трудових прав: робочий час, час вiдпочинку, оплата працi, здоровi та безпечнi умови працi, piвнi можливостi чоловiкiв i жiнок.