Тра
2023

«Внесок українців у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні»: до Дня пам’яті та примирення

8 травня в Україні вшановують пам’ять жертв Другої світової війни та відзначають День пам’яті та примирення. З метою належного відзначення мужності та героїзму українського народу у боротьбі з нацизмом у Другій світовій війні, вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, а також виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності, готовності до захисту своєї держави, викладачі кафедри економіки, менеджменту та фінансів В. В. Волошина-Сідей та Н. В. Данік провели тематичну зустріч-кінолекторій в онлайн-режимі на тему: «Внесок українців у перемогу над нацизмом у Другій світовій війні». Організатори разом зі студентами 379 та 579 груп переглянули документальне відео про події ІІ Світової війни та виставку «Українська Друга світова», яка вперше представляє український вимір Другої світової війни. Від 1 вересня 1939 р., коли українці у складі Війська Польського стали до бою з гітлерівськими агресорами, до останніх пострілів на Далекому Сході – у війні з Японією. У центрі уваги експозиції – передусім Україна й роль українців у світовій війні. І найголовніше – внесок українського народу в перемогу над нацизмом. На всіх фронтах: від Атлантики до Тихого океану. Виставка «Українська Друга світова» створена спільними зусиллями Українського інституту національної пам’яті та Центру досліджень визвольного руху.

Ми завжди будемо пам’ятати борців із нацизмом та жертв війни.

Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну! Щиро дякуємо всім хто бореться за неї знову!