Сер

Візит з контролю якості та дисемінації результатів проєкту MultiEd

З 16 по 19 серпня 2023 року на базі Тернопільського національного  педагогічного університету імені Володимира Гнатюка університети-партнери звітували про здобутки та етапи реалізації міжнародного проєкту 610427-EPP-1-2019-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України» / “Foreign Language Teacher Training Capacity Development as a Way to Ukraine’s Multilingual Education and European Integration (MultiEd)”.

Представники Німеччини та Великої Британії, українські партнери та МОН України презентували результати  роботи в межах проєкту: розробка «Положення про багатомовну освіту», оновлення освітніх програм  першого і другого рівнів вищої освіти для підготовки фахівців з іноземних мов, а також впровадження нових та оновлених навчальних предметів на основі методології предметно-мовного інтегрованого навчання (CLIL).

Миколаївський національний університет представляли завідувач кафедри германської філології, менеджер проєкту Тетяна Мироненко та доцент кафедри германської філології, адміністратор проєкту Леся Добровольська.

У процесі роботи університетами-партнерами була приділена увага якості виконання робочих пакетів.  Також відбулася онлайн-зустріч з координатором міжнародного проєкту Національного офісу Erasmus+ в Україні Світланою Шитіковою, яка заслухала звіти університетів-партнерів, звернула увагу на стійкість упровадження проєкту та наголосила на нових викликах у реалізації міжнародних проєктів для України у статусі асоційованого партнера ЄС.

Представниця  Міністерства освіти та науки України Ольга Онишко відзначила важливість результатів проєкту MultiEd для розробки Закону про використання англійської мови.