У межах святкування Дня народження української гривні, 20 вересня 2023 року викладачем фінансово-економічних дисциплін коледжу А.О. Подгорною проведено онлайн-захід для здобувачів освіти на тему «Гривня – наш символ!».
Мета заходу полягала в тому, щоб ознайомити студентів із історією української гривні, особливостями виготовлення та обігу банкнот і монет України, а також елементами захисту банкнот.
В ході зустрічі здобувачі освіти дізналися, що цього року нашій гривні виповнюється 27 років, оскільки 2 вересня 1996 року в Україні стартувала грошова реформа.
Гривня – це не лише грошова одиниця, а й один із символів української державності, який разом із іншими символами, такими як герб, гімн і прапор, визначає незалежну державу, історію, її культуру та традиції.
На монетах та банкнотах гривні зображено державну символіку та елементи національної культури, портрети видатних діячів української історії, науки та культури – творців нашої незалежності. На сьогодні в обігу перебуває вже четверте покоління гривні, що відрізняється удосконаленим дизайном та посиленим комплексом захисних елементів, зокрема оптично-змінних для зручного і простого візуального контролю громадянами.
На зустрічі також виступила студентка 2 курсу спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Цибульська Ярослава з доповіддю на тему «10 цікавих фактів про гривню».
Тепер студенти коледжу знають:
особливості розвитку грошового обігу на українських землях;
звідки походить назва української валюти;
навіщо і як проводилась грошова реформа 1996 року;
ключові характеристики українських банкнот і монет в обігу;
що робити зі зношеними банкнотами;
елементи захисту банкнот;
що робити з підробленими банкнотами.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.