Вер

Міжнародний день перекладача

Міжнародний день перекладача (International Translation Day) відзначається щорічно 30 вересня на честь Святого Ієроніма, який здійснив повний переклад Біблії з оригіналу на латинську мову і вважається покровителем перекладачів.  Офіційно визнання свята здійснено в 1991 році Міжнародною Федерацією перекладачів.

Викладачі кафедри германської філології професор Солодка А.К., ст. викладач Баркарь У.Я., ст. викладач Чередниченко В.П. провели професійний марафон, організований для студентів 1-6 курсів спеціальності «Філологія». Переклад присвячений Міжнародному дню перекладачів.

Під час заходу майбутні перекладачі дізналися про особливості професії (Кравчук Є., 536гр.), специфіку різних видів перекладу (Тутік О., 536гр.), можливості використання сучасних технологій машинного перекладу (Мєшков М., 636 гр.).

Пізнавальна вікторина «Цікаві факти про переклад і перекладачів» підготовлена та проведена У.Я. Баркарь була яскравим завершенням професійного марафону.

За результатами вікторини 1 місце посів Скоромних Г. (336 гр.), 2 місце – Олексієнко А. (236 гр.), 3 місце – Кудра В. (426 гр.).

У Міжнародний день перекладача щиро вітаємо студентів та викладачів кафедри германської філології з професійним святом та бажаємо миру, професійних успіхів і Перемог!