Жов

Науковий семінар «Дошкілля в сучасному освітньому просторі»

20 жовтня 2023 року відбувся науковий семінар «Дошкілля в сучасному освітньому просторі» (модераторка заходу – д. пед. н., проф. О. Трифонова). У роботі заходу взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри початкової та дошкільної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 012 «Дошкільна освіта» та стейкхолдери.

З вітальним словом виступила  проф. О. Трифонова, яка закцентувала увагу на викликах сучасного українського дошкілля. Було висвітлено доповіді учасників із таких проблем, зокрема, як: фізичне виховання дітей дошкільного віку в умовах військового стану (А. Коваль), вплив стресу на розвиток дитини дошкільного віку в умовах війни  (М. Бєлякова), актуалізація розвитку художньо-творчих здібностей дітей передшкільного віку (Л. Ткаленко), особливості створення розвивального освітнього середовища закладу дошкільної освіти в умовах сьогодення (Д. Столяр).

А. Шпильова ознайомила учасників семінару із власним досвідом застосування цифрових технологій у навчанні дітей дошкільного віку. С. Тесленко, к. пед. н., поділилася досвідом організації платформи освітнього простору Вернісаж, ініційованої кафедрою початкової та дошкільної освіти. Учасники семінару долучилися до дискусії, під час якої було запропоновано цікаві ідеї щодо організації навчання дітей в умовах військового стану.