Жов

День української писемності та мови: нова дата та радіодиктант

Цьогоріч День української писемності та мови, який традиційно святкували 9 листопада, Україна вперше відзначає за іншою датою. Долучилися до святкування й студенти спеціальності 013 «Початкова освіта».

Так, 27 жовтня 2023 року було проведено круглий стіл, у межах якого висвітлено причини зміни нової дати (керівник заходу –  Білявська Т.М.). Зокрема, наголошено, що це пов’язано з переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, за яким дати неперехідних свят перенесено на 13 днів раніше. Тож день пам’яті Нестора Літописця припадає на церковне свято 27 жовтня. Традиційним для студентів спеціальності «Початкова освіта» стало написання всеукраїнського радіодиктанту.  У цьому році цікавим та неочікуваним сюрпризом для молоді виявилося те, що текст диктанту читав Олексій Гнатковський, актор, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі «Довбуш».

Тож пам’ятаймо наші свята, плекаймо рідну мову! Разом до ПЕРЕМОГИ!