Лис
2023

Показова лекція професорки кафедри початкової та дошкільної освіти, д. пед. н., проф. О. С. Трифонової

29 листопада 2023 р. відбулася показова лекція професорки кафедри початкової та дошкільної освіти, д. пед. н. О. С. Трифонової з теми «Принципи та педагогічні умови формування мовленнєвої особистості дитини-дошкільника» з навчальної дисципліни  «Методика формування мовленнєвої особистості дитини-дошкільника» для студентів 3-го курсу спеціальності 012 «Дошкільна освіта».

На занятті були присутні: завідувачка кафедрою, д. пед. н., проф. С. І. Якименко, к-ти пед. н, доценти: Т. А. Лісовська, Т. М. Білявська, А. А. Тимченко, К. А. Шапочка, С. О. Тесленко.

Упродовж лекції студенти ознайомились із поняттями «інтеракція», «комунікативне середовище оцінно-контрольного спрямування», «ситуації успіху» та ін., розглянули принципи й педагогічні умови ефективного формування мовленнєвої особистості дитини-дошкільника; проаналізували методи, прийоми, форми й засоби формування мовленнєвої особистості дитини.

Активізація освітньо-пізнавальної діяльності студентів відбувалася через застосування проблемних запитань, активних методів навчання:  використання на початку лекції завдання на встановлення відповідності (утворення логічних пар) за змістом попередніх лекцій, що, як наслідок, виступило логічним початком змісту питань, які розглядалися; методу «сенкан» наприкінці кожного запланованого питання з метою перевірки, наскільки ефективно засвоїли студенти пропонований навчальний матеріал. Лекційний матеріал був спрямований на майбутню професійну діяльність студентів.