Кві
2016

V Міжнародна науково-практична конференція «Історичні мідраші Північного Причорномор’я»

19-21 квітня 2016 р. за підтримки Міністерства освіти і науки України, Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаївського товариства єврейської культури, Миколаївського інституту права Національного університету «Одеська юридична академія», Управління культури, національностей і релігій Миколаївської облдержадміністрації в навчально-науковому інституті історії, політології та права Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського відбулася V міжнародна науково-практична конференція «Історичні мідраші Північного Причорномор’я», присвячена проблемам історії юдейських общин регіону Північного Причорномор’я.

У конференції взяли участь понад 100 представників із різних країн світу, зокрема України, Ізраїлю, Болгарії, Німеччини, Росії та Білорусії.

Конференція включала пленарне засідання, роботу секцій: «Єврейське населення Півдня України в роки Другої світової війни», «Історія розвитку єврейських громад південної України», «Єврейська община в етнополітичному, культурному й економічному просторі України та світу», «Методологія, історіографія та джерелознавство», «Персоналії», «Гуманітарний аспект (педагогіка, соціологія, філософія, політологія, археологія, право)»; проведення круглих столів «Методика навчання питань Голокосту та Другої світової війни у профільній школі», «Уроки Другої світової війни та Голокосту задля об’єднання проти сучасної війни і ксенофобії», «Різноманітність проявів діяльності єврейської громади Миколаївщини» та «Досвід вивчення та охорони старих єврейських некрополів на Півдні України»; семінару «Голокост та усвідомлення уроків Другої світової війни. Методичні альтернативи викладання», співорганізатором якого виступив Український інститут вивчення Голокосту «ТКУМА».

Прес-центр ННІ історії, політології та права