Жов

РОЗШИРЕННЯ МЕЖ ПАРТНЕРСТВА

Плідне міжнародне співробітництво – невід’ємна складова успішної практичної діяльності сучасного ВНЗ. У рік Олімпійських та Параолімпійських ігор завжди актуальні проблеми фізичної культури, здоров’я, спорту та пошук шляхів їх розв’язання набувають неабиякої ваги. Саме фізичне виховання повинно стати вигідною альтернативою гарантування здоров’я.

Серед видатних науковців, компетентних фахівців світової спортивної науки, представників авторитетних спортивних організацій, олімпійських чемпіонів викладачі факультету фізичного виховання Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського С. Бірюк, І. Демидова, О. Демидова, Ю. Кулаков, А. Тихомиров, Ю. Тупєєв, які взяли участь у роботі Міжнародного Наукового Конгресу «Cпорт. Олімпізм. Здоров’я» (5 – 8 жовтня 2016 року Республіка Молдова, Кишинів, Державний університет фізичного виховання та спорту).

Конгрес надав унікальну можливість об’єктивно оцінити стан сучасного спорту, обговорити нові технології вищої освіти та вдосконалення методичної бази, розширити межі взаємовигідного партнерства, обміну досвідом між спеціалістами різних галузей наукових знань та підтримки конструктивного діалогу з широкого спектру питань.

Учасниками Конгресу були 10 країн: Білорусь, Греція, Казахстан, Канада, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Угорщина, Україна. Наукове обговорення відбувалося в 4-х секціях: 1. Олімпізм та олімпійський рух. Філософські, соціально-економічні, правові й управлінські аспекти фізичної культури; 2. Фізичне виховання в системі освіти. Професійна підготовка кадрів фізичної культури (з доповіддю на тему «Вплив секційних занять із баскетболу на фізичну підготовку старшокласників» виступили Ю. Кулаков, С. Бірюк); 3. Інноваційні технології й науково-методичні основи сучасної підготовки спортсменів (І. Демидова, О. Демидова, В. Бірюк «Застосування основних засобів підготовки спринтерів у річному циклі»; А. Тихомиров, І. Демидова «Способи оцінки швидкісних здібностей під час відбору дітей і підлітків до швидкісно-силових видів спорту»; Ю. Тупєєв «Інноваційні технології навчання базовій техніці рухових дій борців вільного стилю на етапі початкової підготовки»); 4. Спортивна медицина, кінотерапія та рекреативна фізична культура» (А. Тихомиров «Корекція хребта як чинник реабілітації здоров’я спортсменів». Доповідь супроводжувалася практичними діями, міні-консультаціями щодо авторської методики, викликала інтерес і бажання взяти участь у тренінгах).

Підсумовуючи результати роботи Конгресу, організатори зазначили, що розвиток освіти, спорту й олімпійської культури як універсальних моделей міжнародної співпраці сприяє подоланню культурних і національних перешкод, проектуванню та реалізації ефективних моделей майбуття. Сучасна державна політика неможлива без особливої та своєчасної уваги до питань здоров’я нації, підтримки спорту та його цінностей. Тому нині пріоритетним залишається вивчення медико-біологічних аспектів, теоретико-методологічних основ, психологічних елементів спортивної й оздоровчої діяльності, біомеханічних засобів, застосовуваних у процесі спортивного тренування та в оздоровчій фізичній культурі.

Прес-центр факультету фізичної культури та спорту